projekt ogrodu

Wykonanie każdego projektu ogrodu rozpoczynamy od poznania terenu inwestycji. Dokonujemy pomiarów terenu i inwentaryzacji istniejącej roślinności, staramy się poznać oczekiwania i gusta klienta. Następnym etapem jest stworzenie projektu koncepcyjnego, który zawiera ogólny schemat ogrodu. Po zatwierdzeniu wstępnego projektu zaczynamy szczegółową pracę projektową.

Projekt ogrodu będzie zawierał plan komunikacji w ogrodzie, ścieżki, nawierzchnie, przejścia, schody, place ogrodowe. W projekcie roślinności przedstawimy dobór drzew, krzewów i bylin. Ogród zmienia się cały rok. Każda roślina jest atrakcyjna w szczególnym dla niej momencie, dlatego tak ważne jest zharmonizowanie różnych charakterów zieleni.

Dodatkowo możemy zaprojektować rozmieszczenie oświetlenia ogrodowego.  Umiejętnie dobrane światło w ogrodzie, podkreśli piękno roślin, czasem doda tajemniczości, a przede wszystkim pozwoli cieszyć się przyrodą, także po zmroku.

Posiadamy certyfikat instalatora systemów nawadniających. Zaprojektujemy system automatycznego nawadniania odpowiadający potrzebą Państwa ogrodu.

Po wykonaniu projektu przedstawimy szczegółową wycenę inwestycji.

Co powinieneś przemyśleć i przygotować zanim spotkasz się z architektem krajobrazu?
-przemyśleć czego oczekujesz od ogrodu? jakich stref rekreacyjnych? jakich funkcjonalności?
-czy masz czas na zajmowanie się ogrodem?
-czy jesteś uczulony na jakieś rośliny?
-które rośliny wyjątkowo lubisz lub nie?
-czy masz lub zamierzasz mieć psa?
-projektowanie przyśpieszy wcześniej przygotowane skan lub ksero podkładu geodezyjnego działki.

 

Zadzwoń i umów się na wizytę projektanta

tel: +48 691 619 612

 

Pobierz informator o projektowaniu ogrodów i dowiedz się więcej.