tradycje ogrodnicze


Od pokoleń naszą pasją są rośliny, szczególnie te nietypowe i rzadko spotykane. Nasza szkółka  i firma ogrodnicza aktywnie uczestniczą w targach i wystawach ogrodniczych odbywających się zarówno na terenie województwa śląskiego jak i w całej Polsce.

Mamy zamiłowanie do fotografii, zachęcamy do oglądania zdjęć roślin, jakie zamieszczamy na naszej stronie internetowej www.ogrodytomszak.pl, na stronie poświęconej fotografii roślin www.plantsphotos.net, a także na stronie rodzinnej Szkółki Krzewów Ozdobnych www.tomszak.pl.

Nasze usługi ogrodnicze oferujemy na terenie województwa śląskiego, szczególnie w okolicach Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic. Projekty ogrodów wykonujemy na terenie całej Polski. Współpracujemy też z innymi producentami roślin ozdobnych, aby zdobywać dla Państwa najpiękniejsze okazy.

Szkółka Krzewów Ozdobnych Sylwester Tomszak jest od 30 lat ekspertem w produkcji miniaturowych odmian ozdobnych iglaków. Właściciel jest twórcą takich odmian jak sosna popolita 'Juto’, sosna czarna 'Lesisko’, sosna kosodrzewina 'Beskidy III HB’, świerk pospolity 'Velopoli’.

Szkółkarz od lat kolekcjonuje powojniki i azalie, posiada swoje odmiany: powojnik 'Dada’, powojnik 'Marlena’, różanecznik 'Dorota’, różanecznik 'Ela’. Rośliny sprowadzane są z całego świata i sprawdzane w kwaterach doświadczalnych szkółki, dopiero po kliku latach te najlepiej znoszące warunki klimatyczne południowej Polski są wprowadzane do produkcji.