budowa ogrodu

Prace ogrodnicze muszą następować w ściśle określonych kolejnościach i terminach, wiemy jak i kiedy to robić. Lubimy naszą pracę, każdy ogród to nowe, inne wyzwanie. Wyznajemy zasadę, że ogród od początku jego powstawania musi być starannie przemyślany i dokładnie wykonany. Posiadamy udokumentowaną wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Nieustannie pozyskujemy specjalistyczny sprzęt, niezbędny przy zakładaniu i pielęgnacji ogrodów.

Założenie ogrodu rozpoczniemy od oczyszczenia, formowania i wyrównania terenu, dowieziemy i rozplantujemy brakującą ziemię. Stosujemy najnowocześniejsze i sprawdzone rozwiązania, zaproponujemy najlepsze dla Ciebie.


Wykonamy mniejsze prace brukarskie, ułożymy obrzeża ogrodowe z kostki granitowej lub betonowej, utwardzimy i wykonamy ścieżki oraz place ogrodowe.

Zbudujemy murki z kamienia naturalnego, schody, skalniaki i alpinaria. Praca z kamieniem wymaga siły, dokładności i cierpliwości, układanie suchego murka to dla nas proste zadanie. Lubimy korzystać z tego co daje natura – chętnie łączymy elementy drewniane z kamieniem. Stary wyrwany korzeń z powodzeniem może stać się nogą pięknego ogrodowego stołu lub zamiennikiem drabinki na pnącza. Budujemy pergole i trejaże – drewniane podpory na pnącza.

Montujemy łuki, trelisy, podpory, płotki i altany z metaloplastyki.
Posiadamy wiedzę i doświadczenie w budowie oczek wodnych, kaskad i strumieni ogrodowych.

Budowa ogrodu wodnego to skomplikowane zadanie z którym dobrze sobie radzimy. Świadczą o tym zlecane nam przebudowy oczek wodnych. Aby woda była krystalicznie czysta a równowaga biologiczna w zbiorniku zachowana, wykorzystujemy firmowe materiały i akcesoria do utrzymywania oczek wodnych, takich firm jak Oase i Gardena.

 


Posiadamy certyfikat instalatora systemów nawadniających. Aby system nawadniający działał sprawnie musi zostać zaprojektowany indywidualnie do Twojego ogrodu. Tutaj ważne jest ciśnienie i przepływ wody oraz ukształtowanie terenu i powierzchnia nawadniania, potrafimy połączyć ten hydrauliczny system w zintegrowaną całość. Stosujemy nowoczesne rozwiązania wiodących światowych liderów nawodnień, firm takich jak Hunter, Rain Bird, Toro. Dobrze podlany ogród odwdzięczy się szybkim wzrostem roślin, a trawnik zyska soczysty, świeży, zielony kolor. Zastosowanie komputerowego sterownika nawodnienia i czujnika deszczu pozwoli ograniczyć zużycie wody. Już nie musisz się martwić kto podleje Twój ogród kiedy Ty i Twoja rodzina będziecie wypoczywać na wczasach.

W swoim parku maszynowym posiadamy koparkę łańcuchową (trencher, kopaczkę rowów, koparkę do nawodnień) pozwalającą na robienie wykopów do 90cm głębokości i 14cm szerokości. Trencher umożliwia położenie rur pod nawodnienie lub kabli do oświetlenia bez konieczności przesuwania dużej ilości ziemi.
Niemniej ważne jak nawodnienie jest odwodnienie działki. Jeśli Twój ogród wymaga odwodnienia, ustalimy najkorzystniejsze odprowadzenie wody i założymy system drenów.

Sadzone przez nas rośliny są starannie wybierane w naszej szkółce krzewów ozdobnych oraz w zaprzyjaźnionych szkółkach na Podbeskidziu. Rośliny selekcjonowane do Państwa ogrodów, produkowane są w surowych górskich i podgórskich warunkach, dlatego tak dobrze przyjmują się w nowym terenie. Każda roślina zostanie posadzona z zaprawieniem dołu, zgodnie ze sztuką ogrodniczą. Zapewni to startową dawkę nawozów i dopasowany do jej potrzeb odczyn gleby. Większe drzewa zaopatrzymy w paliki i specjalistyczne taśmy zapewniające stabilne ukorzenienie. Przygotujemy teren pod wrzosowisko, obsadzimy rabatę bylinową, ogródek ziołowy. Znamy odpowiednie gatunki do obsadzania skarp ogrodowych. Wiemy jak tworzyć miniaturowe ogródki, nie tylko w donicach. Posiadamy dostęp do wyjątkowo karłowych odmian iglaków.

Aby ograniczyć wzrost chwastów stosujemy maty, włókniny ogrodnicze które w połączeniu ze ściółką z kory lub ozdobnym żwirem ułatwiają późniejszą pielęgnację ogrodu. Jako ściółki używamy korę, kolorowe żwiry, klińce i tłucznie kamienne, keramzyt lub węgiel brunatny. Dopasowanie ściółki musi być kompromisem pomiędzy wymaganiami rośliny (ponieważ ma duży wpływ na jej wzrost) a warunkami terenowymi i specyfiką ogrodu.