trawniki

Nieodłącznym elementem ogrodu jest trawnik. Wystarczy tylko 100m2 trawy aby wyprodukować tlen dla czteroosobowej rodziny. Profesjonalne przygotowanie podłoża oraz odpowiedni dobór mieszanki nasion zapewnią wygodę użytkowania i piękny wygląd na wiele lat.

Przy zakładaniu nowego trawnika zalecamy położenie siatki przeciw kretom, która po prostu nie wypuści „złośliwego” ssaka na powierzchnię. Nie należy zapominać o tym, że kret jest chronionym i pożytecznym zwierzakiem, naturalnie zwalcza szkodniki: turkucia podjadka, pędraki, drutowce, larwy, ślimaki oraz drobne gryzonie takie jak norniki i myszy.

Trawnik z siewu to opcja dla osób które mogą poczekać i lubią obserwować przyrodę. Trawniki z siewu w naszych warunkach klimatycznych można zakładać od końca kwietnia do połowy września. Zaproponujemy najlepsze mieszanki nasion traw, dopasowane do gleby i warunków wodnych w Twoim ogrodzie. Przed zasianiem trawy przygotujemy ziemie pod względem chemicznym, zbadamy zasobność w składniki mineralne i sprawdzimy kwasowość, posiadamy do tego odpowiednie elektroniczne przyrządy. Wykorzystywane przez nas profesjonalne siewniki zapewniają równomierne rozmieszczenie nasion.

Trawnik z rolki to rozwiązanie dla osób lubiących szybki efekt. Rozwijamy zarówno trawniki produkowane na folii jak i odcinane z gruntu. Jeden metr kwadratowy trawnika z rolki waży od 25-30 kilogramów, dlatego zapewnimy odpowiedni transport do miejsca inwestycji.

Rozwijanie trawników z rolki musi przebiegać szybko i sprawnie, aby zapobiec przesuszeniu i zaparzeniu darni, zajmujemy się tym od lat, dlatego wiemy jak zorganizować tą pracę.


Łąka kwietna jest odpowiednim rozwiązaniem na tereny gdzie cotygodniowe koszenie jest niepożądane lub niemożliwe. Odpowiednio dopasowane mieszanki kwitnących kwiatów i ziół będą wyglądały atrakcyjnie przez cały rok, a koszenie jest ograniczone do jednego lub dwóch w ciągu roku.

Umów się na wycenę trawnika tel: 691 619 612

Pobierz informator o zakładaniu trawników i dowiedz się więcej.