realizacje

 

Taras drewniany na koszach gabionowych

Taras z modrzewia zbudowany na koszach gabionowych wypełnionych piaskowcem. Skarpa przy tarasie umocniona głazami serpentynitu. Schody betonowe.

Pietrzykowice

W tym ogrodzie zbudowaliśmy umocnienie tarasu z koszów gabionowych zgrzewanych. Kosze wypełnione zostały piaskowcem. Na taras prowadzą szare betonowe schody. Obrzeża rabat wykonane są z kostki granitowej. Posadziliśmy duże drzewa , żywopłot z żywotnika 'Smaragd' oraz krzewy liściaste i iglaste. Na skarpach i pod roślinami rozłożyliśmy agrotkaninę.

Jaworze - przebudowa ogrodu

Istniejący ogród wymagał solidnej przebudowy. Wykonaliśmy drenaże, uformowaliśmy teren, wymurowaliśmy nowe obrzeża rabat z dużej i małej kostki granitowej. Wybudowaliśmy ciekawą patchwork'ową ścieżkę z drewnianych eko podkładów , piaskowca i granitu. W ogrodzie powstała też sucha rzeka która nie zawsze jest sucha. Prace zwieńczone zostały rozwinięciem trawnika z rolki.

Prace brukarskie

różne prace brukarskie, chodniki, podjazd, dojazd do posesji, kostka betonowa, obrzeża z kostki granitowej, płyty ażurowe, ażury, utwardzenie terenu, ubijanie kamienia

Zieleń w biurze - biophilic design - rośliny doniczkowe

Rośliny w biurze poprawiają jakość powietrza, zmniejszają hałas i redukują poziom stresu oprócz tego po prostu dobrze wyglądają. W tej firmie IT zasadziliśmy ponad 120 roślin doniczkowych, małych i dużych. Zbudowaliśmy też na wymiar profesjonalne panele akustyczne.

Bielsko-Biała-skarpa ogrodowa z głazów serpentynitu

Skarpę w tym ogrodzie umocniliśmy głazami serpentynitu, zbudowaliśmy schody z łupka szarogłazowego oraz palenisko z piaskowca. W skarpie zbudowaliśmy skalniak z nieregularnych kamieni piaskowca między którymi zasadziliśmy rojniki, rozchodniki, sasanki oraz miniaturowe sosny i świerki. Ważnym elementem aranżacji są azalie japońskie, tiarella, rozplenica japońska, miskanty oraz liczne rośliny okrywowe. Granicę trawnika wyznacza obrzeże z kostki granitowej.

Międzyrzecze - ogród nowoczesny, trawnik z siatką na kreta, bruki

Ten ogród wykonaliśmy kompleksowo. Prace obejmowały drenaż, budowę obrzeży z kostki granitowej, założenie siatki przeciw kretom, posadzenie dużych drzew, krzewów i traw ozdobnych, ustawienie głazów serpentynitu, rozłożenie włókniny przeciw chwastom, ściółkowanie grysem granitowym, korytowanie i przygotowanie terenu pod układanie kostki betonowej, ułożenie kostki i na koniec zasianie trawy.

Bierna-kosze gabionowe

Ogrody zakładane w górach często wymagają umocnienia skarp. W tym przypadku zastosowane zostały plecione kosze gabionowe wypełnione piaskowcem. Takie rozwiązanie jest najbardziej ekologiczne ponieważ umożliwia swobodny przepływ wody przez barierę oraz jest miejscem schronienia dla wielu zwierząt. Skarpy w drugiej części ogrodu umocnione zostały dużymi głazami dopasowanymi do siebie. Na skarpach zostały posadzone rośliny okrywowe: jałowce , trzmieliny, bluszcze oraz powojniki. W ogrodzie zastosowane zostały ekowłókniny, biowłókniny które rozłożą się po kilku latach gdy rośliny okrywowe już dobrze się ukorzenią.

Bielsko-Biała - mały ogródek na osiedlu

Trawnik przy parterowym mieszkaniu w blokach zamieniliśmy w mini ogród. Rabaty otoczone zostały kostką granitową. Posadziliśmy miniaturowe drzewo oraz szczepione iglaki. W cienistych zakątkach zagościły funkie i tawułki. Trejaż przy tarasie zajęła hortensja pnąca. Znalazło się też miejsce na miniaturowe kiwi i borówki. Przeprowadziliśmy gruntowną renowację trawnika. Ułożyliśmy ścieżkę z płyt betonowych pośród płożących jałowców i trzmielin.

Bielsko-Biała -murek z piaskowca, kosz siatkowy

Zlecenie w tym ogrodzie polegało na umocnieniu skarpy oraz stworzeniu miejsca do wypicia kawy 🙂 Pierwszą cześć skarpy umocniliśmy za pomocą zgrzewanych koszów gabionowych. W miejscu przeznaczonym na stolik i krzesła musieliśmy wybrać znaczną część ziemi. Mur trzymający skarpę został wymurowany z piaskowca breńskiego, za murem umieszczony został system drenujący. Miejsce zostało utwardzone klińcem i uzupełnione drobniejszą wysiewką.

Jaworze - trawnik

Ogród wymagał wykonania systemu drenarskiego ze studniami zanikowymi. Pod trawnikiem założona została siatka przeciw kretom. Jako obrzeża rabat zastosowaliśmy ekobord'y. Trawnik założony metodą siewu.

Bielsko-Biała Komorowice trawnik

Zlecenie polegało na odświeżeniu starego ogrodu i założeniu trawnika. Wyrównanie terenu wymagało dowiezienia ponad 30m3 ziemi , bez możliwości wjazdu na teren. Przy takich zleceniach dobrze radzi sobie mniejsza ładowarka Avant która mieści się w bardzo ciasnych miejscach.

Międzyrzecze

Maleńki ogród na osiedlu domów w Międzyrzeczu. Zbudowaliśmy ogrodzenie panelowe po którym pną się powojniki. Wyrównaliśmy teren i założyliśmy trawnik z rolki. Efektu dopełniła rabata wejściowa z głazami serpentynitu. Zastosowane zostały azalie japońskie, miniaturowe iglaki a nad nimi klony pospolite 'Globosum'.

Bestwina - taras z koszów gabionowych

Taras zbudowany na dużej skarpie, uskok terenu ponad 2m wysokości. Zastosowane zostały kosze gabionowe wypełnione piaskowcem. Kosze wzmocnione są słupami betonowymi. Schody betonowe wykonane z gotowych elementów. Kostka firmy Brukbet Visio kolor wapień dewoński, jako obrzeże tarasu zastosowany ekobord.

Jaworze - przebudowa ogrodu, trejaż, palenisko z funkcją stołu

Ogród w klimacie śródziemnomorskim, rośliny kolorystycznie ograniczone do fioletu, różu i bieli. Zlecenie obejmowało przebudowę ścieżek ogrodowych, nasadzenie roślin i renowację trawnika. W ogrodzie wybudowaliśmy trejaż przy którym posadzone zostały duże glicynie. Trejaż otacza podwyższone kamienne palenisko z funkcją stołu.

Bielsko-Biała Komorowice Krakowskie - klasyczny ogród przy podmiejskim dworku

Duży całościowo wykonany ogród w klasycznym stylu. Pracę rozpoczęliśmy od formowania terenu, budowy ogrodzenia panelowego i wkopania rur systemu nawadniania oraz kabli do oświetlenia. Posadziliśmy duże drzewa i zbudowaliśmy mury z piaskowca. W ogrodzie znajduje się skalniak i fontanna z serpentynitu, fragment nawiązujący do żwirowego ogrodu japońskiego oraz podwyższone palenisko z dużej kostki granitowej. W części gospodarczej znajdziemy skrzynie do uprawy warzyw wykonane z drewnianych eko podkładów. Schody wejściowe i taras pokryte porfirem. Bruk i elementy dekoracyjne bruku ułożone z małej kostki imitującej granit i bazalt. Obrzeża i podstawy pod lampy ogrodowe wykonane z kostki granitowej. Ogród jest bardzo spójny wizualnie.

Kozy - oczko wodne, kaskada, grill kamienny, ścieżka z łupka

Najciekawszym elementem ogrodu jest duże oczko wodne z szeroką kaskadą z łupka szarogłazowego. Wnętrze oczka wypełnione jest żwirem ozdobnym oraz dużymi otoczakami, brzegi wymurowane z łupka szarogłazowego. Tył kaskady wzmocniony murem z piaskowca. Za oczkiem wodnym znajduje się ścieżka z łupka szarogłazowego. W ogrodzie zbudowane zostały skrzynie do uprawy warzyw z drewnianych eko podkładów. W ogrodzie ustawiony został duży kamienny grill. Trawnik z siatką na kreta założony metodą siewu.

Bystra - trawnik, siatka na kreta, płyty betonowe

W ogrodzie powstało piękne wrzosowisko, uzupełnione miniaturowymi sosnami oraz azaliami japońskimi. Ogród wymagał nadsypania sporej ilości humusu, przy okazji uzupełniania ziemi założona została siatka na kreta. Obrzeża trawnikowe plastikowe. Posadziliśmy duże 4,5 metrowe jodły.

Bielsko-Biała Komorowice Śląskie - ogród

W ogrodzie znajduje się ciekawa rabata cienista na której rosną tawułki, funkie, paprocie, ciemierniki, kalina sztywnolistna. Podwyższone palenisko z dużych kostek granitowych otoczone jest placem z łupka szarogłazowego.